Гимназијске приче - Андрићдан

blog

Гимназијске приче - Андрићдан

Нова епизода "Гимназијских прича" посвећена је обележавању значајног јубилеја - 130 година од рођења Иве Андрића, једног од највећих српских и светских писаца. Ученици 3.и 4.разреда, љубитељи књижевности и уметности, као и креативних ваннаставних активности истакли су важност датума, те су га прославили као Андрићдан. Они су скренули пажњу на изузетност аутора и уметничку снагу његових дела, навели разлоге због којих га читају, затим представили одломке из Андрићеве поезије, приповедака, романа и есеја.
Поред ученика у улози водитеља, рецитатора и читалаца Андрићевих дела, посебну заслугу за реализацију свих досадашњих епизода има уч. Анамарија Сталетовић, наша стрпљива и посвећена монтажерка. Ментор - проф. Ана Стоиљковић.