Гимназијске приче - Велики школски час

blog

Гимназијске приче - Велики школски час

Ученици Врањске гимназије у својим "Причама" приказују настанак најтужније песме у српској књижевности и подсећају на свевременске поруке "Великог школског часа", који се традиционално одржава 21. октобра у Спомен-парку Шумарице.
Ово је прича о трагично прекинутим причама, као и о Песникињи, непознатом гласнику и песми, са кадровима из филма "Прозвано је 5/3", снимцима из Музеја "21.октобар" и опроштајним порукама ученика. Ово је једна од гимназијских прича са порукама универзалних људских вредности, насупрот рату и фашистичком злу.
Као песма над тамом заборава и тишине чује се шум Шумарица... Као песма Птице прекинутог лета која ће живети вечно у сећању и срцима свих нас који смо је једном чули...
Реализатори:
Уч. Емилија Арсић 3/5 у улози Десанке Максимовић
Уч. Ђорђе Антић 4/1 у улози пролазника (коаутора "Крваве бајке", према интервјуу песникиње о настанку песме)
Уч. Тамара Љубић 3/2 - упутила поруку у име гимназијалаца
Ученици 4/4: Василије Станковић, Вукашин Недељковић, Вељко Ристић и Илија Томић - читали опроштајне поруке
Монтажа: уч. Емилија Арсић
Ментор: проф. Ана Стоиљковић