Успех гимназијалца на Републичком такмичењу из историје

На Републичком такмичењу из историје, одржаном 12. маја у Пироту, ученик трећег разреда Врањске гимназије Младен Тасић освојио је друго место. Његов ментор је професорка историје Јасмина Јањић.

Поред Младена Тасића, на такмичењу је учествовао и матурант Матеја Ђорђевић, чији је ментор проф. Ненад Стојиљковић.

Младен Тасић је као ученик природно-математичког смера својим учешћем и успехом показао посебну ширину гимназијског знања и да усмерење образовања не представља ограничење кад се сагледа као могућност за богатије и свестраније учење, као прилика да се ученик опроба у различитим областима, да истражује и развија поглед на свет.

Изузетно похваљујемо велику посвећеност, рад и успех нашег ученика и његове менторке, који нам је додатни подстрек да  подржавамо квалитете, негујемо таленте и да их подстичемо се изразе и докажу.