Успех гимназијалки на такмичењу из психологије

Успех гимназијалки на такмичењу из психологије за средњошколце

Врањске гимназијалке, ученице другог разреда Софија Савов и Магдалена Илић, освојиле су прво и треће место на такмичењу из психологије за средњошколце, које је организовао Департман за психологију Филозофског факултета у Нишу.

Од 109 ученика из средњих школа широм Србије који су учествовали на овом такмичењу, прво место су освојиле само две ученице, а једна од њих је наша Софија. Треће место деле свега четири ученице, међу њима је и наша Магдалена. Учествовало је петоро ученика из наше школе. Њихова менторка је професорка психологије Светлана Величковић Момчиловић. Ово је друга година заредом како се наши ученици истичу учешћем и наградама на овом такмичењу.

Радујемо се још једном нашем успеху, који је доказ успешног рада школе, њених ученика и професора, који су поносни на своје резултате и на то што југ Србије представљају у најлепшем светлу.