Велики успех на Државном такмичењу из програмирања

Велики успех ученика Врањске гимназије на Државном такмичењу из програмирања и одлазак на Српску информатичку олимпијаду

Велики  успех ученика наше школе на  Државном такмичењу из програмирања у А категорији које је одржано 13. априла на Математичком факултету и Факултету инжењерских наука у Крагујевцу, у којој се такмиче ученици од 2. до 4. разреда  математичких гимназија, Рачунарске гимназије и нашег ИТ смера.  Из наше школе пласирала су се три ученика: Јован Велинов 3/7, Вукашин Војводић 3/7 и Вељко Младеновић 4/7.

Ученик Јован Велинов 3/7 је освојио 3. награду и позван је на Српску информатичку Олимпијаду која ће се одржати 1.-2. 06. 2024.годинеУченик Јован  Велинов похађа смер специјализованог одељења за ученике са посебним способностима  за ИТ у Врањској гимназији. Његов ментор је професорка информатике и рачунарства Јасмина  Младеновић која је припремала ученика из програмирања.
" Ентузијазам и жеља ученика за учешће на оваквим такмичењима је фасцинантна, и ја сам јако поносна на њих и захвална што имам прилику да будем ментор овако талентованој и посвећеној деци.“

Ово је први пут да се ученик наше школе пласира на СИО, на којој се селектује тим ученика који ће учествовати на престижним међународним такмичењима из програмирања. Врањски гимназијалци настављају са успесима...